تشریح انواع لنیارد امداد نجات و ایمنی به همراه نوع کاربری

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

  Lanyard

  لنیارد به همان دسته ابزاری گفته می شود که برای نگهداری شخص جهت جلوگیری از سقوط ساخته شده است. لنیاردها به دو دسته تقسیم می شود: افقی و عمودی

  لنیارد افقی :در لنیارد افقی می توان از سیستم لنیارد طنابی سه رشته و لینارد طنابی استاتیک و لنیارد از نوع تسمه ای استفاده کرد. ولی باید ضوابط ایمنی را در نظر گرفت.

  لنیارد عمودی : در لنیارد عمودی می توان از سیستم طناب استاتیک، طناب P.P سه رشته و سیم بکسل استفاده کرد. باید قوانین و ضوابط ایمنی را صد درصد در نظر بگیرید و آموزش این کار را دیده باشید.

   

  نکته ایمنی کار در ارتفاع

  کاملا توجه داشته باشید هر زمان برای امر کار در ارتفاع می خواهید اقداماتی انجام دهید باید حتما دو نقطه اتصال داشته باشید، اگر تعداد نقاط بیشتر از دو عدد باشد ایمنی را رعایت نموده اید و استفاده از یک نقطه جداً خودداری نمایید.

  سوال پیش خواهد آمد که چرا دو نقطه باشد؟ دو نقطه اتصال به این دلیل که هنگام جابه جایی شخص از جهتی به جهت دیگر و برای اینکه دچار حادثه نشود، حتماً در جهت دیگر خود باید نقطه اتصال دوم را نصب نماید و سپس اقدام به جا به جا شدن شود.

  استاندارد لنیارد

  در هنگام خرید لنیارد از استاندارد بودن آن توجه داشته باشید که هر قسمت از ابزار های لنیارد باید استاندارد EN و CE را داشته باشد.
  به طور مثال اگر یک لنیارد همراه ابسوربر (Absorber) یا همان شوک گیر، کارابین، طناب که همراه آن می باشد باید استاندارد EN و سازنده کمپانی بروی آن درج گردیده باشد.


  استاندارد شوک گیر، کارابین و کارابین هوک دار

   کارابین اتصال به هارنس دارای استاندارد EN362
   ابسوربر یا همان شوک گیر دارای استاندارد EN355
   کارابین هوک دار یا کارابین داربستی دارای استاندار EN362
   مقاوم و استاندارد بودن طناب


  لنیارد به ترتیب ساختار به دو دسته تقسیم می شوند:

  لنیارد تک شاخه با علامت اختصاری I
  لنیارد دو شاخه با علامت اختصاری Y


  لنیارد ها از نوع ترکیب طناب

  لنیاردها باز در نوع ترکیبی، طنابهای آنها به چند دسته تقسیم می شوند که از نوع شکل و ظاهری فرق آنها در قسمت طناب ها دیده می شود که شامل موارد زیر خواهد شد:

  لنیارد طناب ما بین ابسوربر و کارابین از جنس پلی آمید می باشد.
  طناب P.P پروپیلن که از نوع ابریشم مصنوعی سه رشته ساخته می شود.
  در بعضی لنیارد ها تسمه های 2 الی 3 سانتی متری استفاده می گردد.
  لنیاردهای ساخته شده دیگر از جنس تسمه کشی که قابلیت جمع شدن را دارد.

  تمامی این مدلها برای این بکار برده می شود که از نوع قیمت و کیفیت میتوان آنها را دسته بندی کرد و هر چهار مدل از این لنیارها یک کار و یک هدف دارند و آن هم محافظت از جان انسان است.

  انواع لنیارد بهمراه نام و کد فنی لنیارد ، لایف لاین سیم بکسلی عمودی

  بروی دکل های مخابراتی، اداره برق، مخازن پتروشیمی ها و نفت با کد VRS1 316L16 ، این سیستم بسیار مفید می باشد و از قدرت بسیاری برخوردمی باشد، در این سیستم از دو کارگاه عمود از بالای کار تا انتهای کار بصورت ثابت می باشد و در این مسیر برای نگهداری و تنظیم مسیر سیم یک پایه میانی برخورد است که این سیم را در یک جهت عمود ثابت نگهداریم می نماید.در انتهای این سیم یک مهارکش می باشد که برای تنظیم سیم استفاده میشود، نصب این دستگاه بروی پله های آهنی می باشد که بیشتر کاربرد آن بروی دکل ها و مخازن ها است، این ابزار از ضریب ایمنی بالایی برخوردار است در این ابزار یک ابزاری به نام ترمز اتوماتیک می باشد که با کد F28 نامگذاری شده،این ابزار برای کاربرانی که به سمت بالا میخواهند صعود نمایند کار را برای آنان آسان نموده ، برای اینکه بتوانند با این ابزار به کار روزانه خود بپردازند باید هارنس یا کمربند تمام بدن که ضوابط و استاندارد های لازم را در نظر گرفته به تن نموده تا برای انجام امور کار در ارتفاع و کار روزانه خود بپردازند، این سیستم دارای قدرت و توانمندی بسزایی بوده چرا که تمام آلیاژهای آن از استنلس استیل L316 نگیر ساخته شده است و این امر باعث شده که تمام مقاومت را در برابر آب و هوا داشته باشد، دلیل اینکه در این ابزار از استنلس استیل استفاده شده بخاطر این است که در صنایع غذایی و دارویی هم بتوان استفاده نمود، بیشتر کاربرد این ابزار در دکل های مخابراتی، اداره برق، سازه و ساختمان می باشد.لازم به ذکر می باشد که حتما در این ابزار باید از نوع سیم صد در صد استنلس استیل استفاده شده باشد که تداخلی در انجام ترمز زدن خطایی رخ ندهد و قابل توجه است که برای نصب این ابزار باید از تکنسین های مورد اطمینان و توانمند استفاده شود به دلیل اینکه در نصب این ابزار باید صد در صد دقت گردد که بتوان در سیستم ترمز زدن، فرود و صعود به هیچگونه ایرادی برخورد ننماییم.

  لنیارد  لنیارد لنیارد  لنیارد

  لنیارد Lanyard شوک ابسوربر Shock Absorber

  شوک گیر از تسمه تشکیل شده است که دو طرف آن 2 حلقه موجود می باشد، یک سمت کارابین و در طرف دیگر طناب بهمراه کارابین وصل می شود
  شوک گیر برای جلوگیری از پاره شدن طناب به هنگام سقوط از ضربه مستقیم که به قسمت های استخوانی ممکن است آسیب شدید وارد نماید، جلوگیری می کند، در هنگام افتادن فرد  اگر وزن بیشتر از حد ممکن داشته باشد شوک گیر شروع به باز شدن کرده که در اصطلاح یک ایربک ایمنی به حساب می آید که این عمل بسیار مفید می باشد.این ابزار شوک ابسوربر نامیده میشود.

  لنیارد Lanyard شوک ابسوربر Shock Absorber

  لنیارد   shock Absorber + Karabiners * 2

   شوک ابسور یا همان لنیارد شوک گیردار به همراه طناب سه رشته p.p و دارای کارابین بیضی.

  لنیاردClimbing Rope Lanyard

  لنیارد شوک ابسوربر با طناب پلی آمید قطر 11 میلی متر دارای هوک بزرگ فولادی و تک شاخه از نوع I دراندازه 1.5 و 2 متری می باشد.

  لنیارد Climbing Rope Lanyard-y

  لنیارد و شوک ابسوربر با طناب پلی آمید با قطر 11 میلی متر دارای هوک بزرگ فولادی و دو شاخه از نوع Y ،ساختار این لنیارد از کارابین بیضی، ابسوربر، طناب استاتیک و کارابین MGO52 فولادی می باشد.

  لنیارد Climbing Rope Lanyard-y

  لنیارد Shock Absorber + LARGE SNAP HOOK * 2

  لنیارد وای Y یعنی همان لنیارد دو شاخه در این مدل لنیاردی که از نوع طناب P.P یعنی از طناب پروپیلن تشکیل شده و قطر طناب آن 14 میلیمتر می باشد.

  این لنیارد ساخته شده از یک کارابین بیضی و ابزار ابسوربر و لنیارد یا همان طناب سه رشته و از دو کارابین بزرگ MGO52 فولادی می باشد.

  لنیارد فوق بسیار مفید بوده و استقبال چشم گیری در صنایع زیر داشته است :

      صنعت ساختمان و اسکلت سازی
      صنعت برق و اداره برقی
      صنعت مخابرات

  لنیارد Shock Absorber + LARGE SNAP HOOK * 2

   

  لنیاردSHOCK ABSORBER + LARGE SNAP HOOK + KARABINER

  لنیارد I آی طنابی یعنی همان لنیارد تک شاخه در این مدل به لنیاردی که از نوع طناب P.P یعنی از طناب پروپیلن تشکیل شده و قطر طناب 14 میلیمتر می باشد.

  ساختار لنیارد : از کارابین بیضی و شوک ابسوربر و طناب سه رشته و کارابین MGO52 فولادی تشکیل شده است.

  لنیاردSHOCK ABSORBER + LARGE SNAP HOOK + KARABINER

   لنیارد I تک شاخه کشی LARG SNAP HOOK + KARABINER

  لنیارد کشی می باشد، این لنیارد در نوع خود بی نظیر بوده، هنگامی که تحت فشار نیست یک متر و نیم می باشد و زمانیکه به آن وزن وارد می شود نزدیک به نیم متر باز شده و از مقاومت بالایی برخورد می باشد. این نوع لنیارد هنگامی که فردی به سمت بالا صعود می کند و از پله های نردبان بالا می رود مثل دیگر لنیاردها یا همان طناب مابین کارابین و قلاب MGO52 مزاحمت ایجاد نمی کند و به راحتی می توان به کار روزانه خود در ارتفاع با خیال آسوده پرداخت، این لنیارد در دو نوع و در دو اندازه طراحی شده که آنهار را معرفی خواهیم نمود:
  نوع اول I همان تک شاخه در دو اندازه میباشد و دارای استاندارد EN است.

  لنیارد Y دوشاخه کشیLarge Snap hook * 2+Karabiner

  لنیارد دوشاخه کشی برای ضریب ایمنی بیشتری برای مهندسین و تکنسینها در نظر گرفته است. کار در ارتفاع هرچی بیشتر ایمنی را در نظر بگیریم کمتر دچار حادثه می شویم، در لنیارد Y یا همان لنیارد دو شاخه که در مطالب قبلی به شما ارائه کردیم و گفتیم چگونه مورد استفاده قرار می گیرد در لنیارد کشی هم باز به همان نوع یا همان شکل توضیح خواهیم داد.

  روش استفاده لنیارد کشی :

  در این لنیارد تسمه آن در هم جمع شده و به حالت کش می باشد و از مزاحمت برای تکنیسین کار در ارتفاع جلوگیری می کند، در این نوع که کشی بودن تسمه کار ارتجاعی بودن در هنگام سقوط این امکان را برای شخص ایجاد می کند که از ضربه مستقیم به استخوان های بدن تا حدودی جلوگیری به عمل آید. لنیارد کشی در دو سایز و اندازه می باشد که معرف حضورتان می گردد. در لینارد از قلاب بزرگ یا همان MGO52 استفاده گردیده است.

  لنیاردp.v.c Ring in each end

  دو سر حلقه این لنیارد از طناب پی وی سی یا همان طناب P.P که از نوع ابرایشم مصنوعی می باشد تشکیل گردیده. این طناب کارایی بسیاری دارد و در همه ی مکان ها برای ایجاد یک نقطه اتصال میتوان به کار گرفت و استاندارد قابل توجه ایی در ابعاد آن طراحی گردیده و نوع طناب آن از قطر 14 میلی متر می باشد.

   لنیارد medium snap hook + Karabiner

  لنیارد کشی همراه قلاب بیضی و کارابین هوک دار اتوماتیک که نوع فلز آن از فولاد می باشد معرف حضورتان می گردد.

  این لنیارد مانند دو لنیارد قبلی که ساختار آن از نوع کششی بود یا همان لنیارد کشی می باشد ولی فرق میان این لنیارد با آن دو نوع کارابین هوک دار بودن می باشد .

  لنیاردwebbing lanyard

  لنیارد تک شاخه I تسمه ایی و دارای شوک ابسوربر به همراه کارابین اتصال هارنس، دراین نوع لنیارد که از قلاب بزرگ داربستی یا همان MGO52 ، شوک گیر، کارابین که قسمت اتصال دهنده آن از تسمه می باشد. اگر دقت کرده باشید در توضیحات قبل گفتیم که چند نوع لنیارد داریم و از چه قسمت هایی تشکیل می شوند و در چه شکلی های ظاهری می باشند.

  در این نوع لنیارد از تسمه 2.5 الی 3 سانتی متری و قابل رگلاژی می باشد. که با درینگ مابین تسمه می توان آن را کوتاه و بلند نمود همچنین هنگام کار می توان موقعیت خود را تنظیم کنیم.

   لنیارد تک شاخه تسمه ای رگلاژی و قلاب بزرگ MGO52 دار و کارابین بیضی اتصال دهنده هارنس

  لنیارد تک شاخه تسمه ای رگلاژی و قلاب بزرگ MGO52 دار و کارابین بیضی اتصال دهنده هارنس یک پک کامل لنیارد تک شاخه این محصول می باشد.

  لنیارد nylon rope lanyard

   لنیارد تک شاخه قلاب بزرگ MGO52 و دارای لنیارد هوک کوچک اتوماتیک، دراین لنیارد از طناب سه رشته p.p یا همان پروپیلن استفاده می شود و در قسمت بالای آن از قلاب MGO52 بزرگ و طناب 14 میلی متری و در قسمت پایین آن که اتصال به هارنس یا کمربند ایمنی می باشد ازقلاب کوچک اتوماتیک از نوع هوک می باشد و در دو اندازه استاندارد ساخته شده که کارابین و طناب آن داری استاندارد هستند.

  لنیاردmedium snap hook*2

  لنیارد تک شاخه ایی که از طناب p.p تشکیل شده و قطر طناب 14 میلی متر می باشد و ساختارهای قلاب آن از دو هوک کوچک تشکیل گردیده که در متراژ استاندارد به کار می رود و از این نوع لنیارد برای گرفتن کارهای عمودی و افقی استفاده می شود و شخص نمی تواند آن را بروی هارنس خود ببندد، چون اگر قوائد کار در ارتفاع را بدانیم لنیارد نباید بیشتر از 2متر باشد آن هم بخاطر احتمال سقوط شخص . اگر بیشتر از 2 متر یا 6 فوت باشد، آسیب بسیاری به شخص وارد می شود.

  این لنیارد به عنوان لنیارد کمکی یا موقیت گرفتن برای ایجاد نصب کارگاهی که بتوان به آن ابزار خود اتصال داده شود ساخته شده است.

  لنیارد SHOCK ABSORBER+ LARGE SNAP HOOK*2+KARABINER

  لنیارد فوق دارای دو شاخه تسمه ای می باشد و تشکیل شده از کارابین MGO52، شوک ابسوربر، کارابین بیضی اتصال به هارنس و تسمه 2.5 سانتی متری در متراژ 1.50 و 200 سانتی متری بسیار زیبا و سبک طراحی شده است، باز هم این لنیارد دوشاخه ساخته شده برای ضریب ایمنی بیشتر می باشد.

  لنیارد SHOCK ABSORBER+ LARGE SNAP HOOK*2+KARABINER

  لنیاردLARGE SNAP HOOK+ KARABINER

  لنیارد تک شاخه با کارابین MGO52 بزرگ و طناب رشته P.P به قطر 14 میلی متر و دارای کارابین بیضی متصل به هارنس در دو ابعاد استاندارد 1.5 متری و 2 متری طراحی شده است.

  لنیارد    LANYARD

  لنیارد تسمه ای دو شاخه قابل تنظیم 150 سانتی متری دارای شوک ابسوربر زیپی که در این لنیارد از MGO60 آلومینیومی استفاده شده و دهنه MGO60 به اندازه 6 سانتی متر باز می شود و کارابین بزرگ آن ازجنس آلومینیوم می باشد، این امر باعث شده نسبت به لنیاردهای دیگر سبک تر باشد و در حین کار وزن آن، شخص را اذیت نکند. یک سایز دیگر در 80 سانتی متری می باشد و نوع لنیارد اتصال دهنده آن تسمه 2.5 سانتی متری است.

  لنیارد  LANYARDلنیارد  LANYARD

   لنیارد LANYARD- CLIMBING STATIC ROPE 13mm

  لنیارد موقیت گیری L=3M

  در مورد تمامی لنیارد ها جلوگیری سقوط توضیح کامل داده شده که به چه شکل و ترکیب می باشند و نوع ساختار آنها که در کجاها بکار می آید گفته شد.خصوصیاتشان یکی نسبت به دیگری چگونه می باشد. لنیارد موقیت گیری متفاوت با لنیارهای دیگر است که در ادامه دلیل آنرا خواهید دانست.
  قطر طناب آن 13 میلی متر و اندازه آن 3 متر است.
  دراین لنیارد یک ابزار کوچک و مفید در داخل یه طناب 3متری می باشد که قابل تنطیم و کاربرد آن افقی بر روی هارنس می باشد یعنی باید هارنس را بر تن داشت که استاندارد EN358 را دارا می باشد و در سمت چپ و راست آن دیرینگ قرار گرفته باشد.
  از این ابزار برای موقیت گیری در ارتفاع استفاده می شود و برای اینکه شخص بتواند در ارتفاع خود را به موقیت کار تطبیق دهد و خود را نزدیک به کار بکند یا خود را بعد اتمام کار دور کند از این لنیارد می توان استفاده نمود، که در اصطلاح علم کار در ارتفاع همان ترمز موقیت گیری می باشد.

   لنیارد LANYARD- CLIMBING STATIC ROPE 13mm

  جنس تشکیل شده این ابزار از طناب استاتیک 13 میلی متر، ترمز و قلاب هوک M100 کوچک ساخته شده و دارای استاندارد EN362-EN1891-EN358-EN353-2 و کاربرد آن از طناب 9 الی 13 میلیمتر می باشد.

   لنیارد LANYARD- CLIMBING STATIC ROPE 13mm

  برگرفته از www.harusafety.com

  عضویت در خبرنامه

  جهت آگاهی از خبرنامه ها شامل تخفیفات و فروش ویژه و کالاهای جدید
  • تهران، خیابان امام خمینی, نرسیده به میدان حر، روبروی خیابان 12 فروردین، بن بست سرو،ساختمان سرو، واحد 8
  •   02166176700-  02166176744-  02166176707
  کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به hto.ir میباشد. هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز و قابل پیگرد قانونی است

  Search